

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 750 mA |
| Color | Orange |
| Size | 7.30 mm x 2.70 mm x 2.70 mm |
Stock: 368
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07430
Ext.Price$0.07430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07430 | $0.07430 |
| 10 | $0.06666 | $0.66660 |
| 50 | $0.05981 | $2.99050 |
| 100 | $0.05337 | $5.33700 |
| 500 | $0.04763 | $23.81500 |
| 1000 | $0.04310 | $43.10000 |
| 3000 | $0.03900 | $117.00000 |
